ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY ČERNOVICE PRO ROK 2024/2025
BINCOBRANÍ Černovice
Stanovení minimálního počtu členů OVK Černovice pro volby do EP
Závěrečný účet svazku obcí K-L za rok 2023 k vyvěšení
Oznámení o přerušení dodávky elektrické energie
Volby do Evropského parlamentu - informace
Veřejná vyhláška FÚ
Sběr a odvoz nebezpečného odpadu jaro 2024
Návrh Závěrečného účtu obce Černovice za rok 2023
Pálení čarodějnic 2024 v Černovicích
ZÁPIS DO MATEŘSKÉ ŠKOLY ČERNOVICE PRO ROK 2024/2025

Úvod > Obec > Aktuality > Čipování popelnic

Čipování popelnic

Datum konání:
30.6.2023

Dobrý den,

informuji Vás, že v pátek, tj. 30.6.2023 (v den svozu) bude v obci Černovice probíhat instalace čipů (RFID kódů) na nádoby (popelnice) na směsný komunální odpad.

Prosím, aby v pátek 30.6.2023 v den svozu směsného kom. odpadu, byly popelnice na směsný kom. odpad vystavené po celý den (od ranních hodin až do odpoledních hodin) na svozovém místě a neuklízeli je občané domů.

Prosím o vystavení všech popelnic, které jsou určeny ke svozu směsného komunálního odpadu, i když zrovna bude popelnice prázdná.

Dále žádáme, aby všechny popelnice pro směsný komunální odpad byly označeny příslušným číslem popisným, abychom věděli, ke kterému RD popelnice patří (stačí malá cedulka s č.p.).

Čipy na popelnice budou instalovat pracovníci firmy Recovera. Čipování popelnic neprovádí svozová osádka!

Na plastovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu etikety (instalace prováděna lepením) a na kovovou nádobu (popelnici) se instaluje RFID čip ve vzhledu pouzdra (instalace prováděna nýtkováním) - viz foto v příloze.

Čip z plastové popelnice je nepřenosný, tzn., že v případě pořízení nové popelnice, musí být tato popelnice znovu osazena čipem. Z plechové popelnice se dá čip (pouzdro) použít i na další plechovou popelnici, ale musí být z původní plechové popelnice odstraněn bez poškození.

Informace o pořízení nové popelnice, prosím předat na OÚ.

Pokud nebude mít popelnice čip, nebude firmou Recovera svezena.

Prosím o informování občanů