Drobečková navigace

Úvod > Kultura > Vítání občánků 25.10.2009

Vítání občánků 25.10.2009

25. října 2009

Vážení rodiče, vážení přítomní,
i největší básník sotva najde výraznější a přesvědčivější symbol lidského štěstí, než jsou zářící oči maminky a tatínka při pohledu na svoje děťátko. Kolik radostných chvil je v rodině v okamžiku , kdy dítě přichází na svět. Kolik skrytých tužeb a plánů , kolik přání a slibů dát dítěti, aby se stalo dobrým člověkem.
A takový radostný a šťastný okamžik potkal i Vás. Šťastný už především proto , že maminka i dítě jsou zdravé. Dnes společně s vámi a vašimi blízkými vítáme do života Vaše děti, nové občánky naší obce . Dovolte mi, vážení rodiče , abych vás co nejsrdečněji přivítala , popřála vám jménem sboru pro občanské záležitosti hodně rodičovské radosti z vašeho dítěte.
Vy, rodiče , budete svému dítěti jako první vzorem a příkladem. Dali jste mu život a vzali na sebe zodpovědnost jaký člověk z něho bude.
Vážení rodiče, prožíváme dnes s vámi překrásnou chvíli vítání narozených občánků- vašich dcer a synů. Tímto aktem , možno říci , se stanou občany naší obce . Dovolte mi abych představila naše milé občánky a jejich rodiče.

Jména rodičů a dětí :

Manželé Martin a Lenka Kaldovi se synem ROMANEM
Pan Tomáš Kučera a paní Veronika Vojancová se synem MATĚJEM

Přeji jim hodně životních sil , pevné zdraví a aby se z nich stali občané, kteří budou chloubou svých rodičů a celé naší obce Černovice.

Zároveň vítáme i zástupce obce pana starostu Jaroslava Zhoře

Program dětí:
Vystoupení dětí ze základní školy

Nyní prosím pana starostu o několik slov.

Milí rodiče, vážení hosté ale hlavně naši malí občánci.

Tak jako v přírodě, i v životě člověka se naplňuje čas , kdy rodina má dítě. I ve vašem životě nastal tento den a narodilo se vám děťátko. Přišlo na svět z lásky a věřím , že s láskou a starostlivostí ho budete také vychovávat. Mějte radost z každého jeho úsměvu, pozorujte okouzleně každý jeho pohyb, buďte dojati každým jeho slůvkem a také podporujte a neztrácejte dobrou víru ve chvílích , kdy onemocní nebo kdy vám bude působit i starosti a nesnáze. Dnes jste naplněni mateřskou a otcovskou láskou ke svému děťátku. Ať ho tato láska provází celým životem.
Máte v náručí dítě – to nejdražší, co člověk na světě může mít a pocit hrdosti a štěstí z narození dítěte má každý z nás. Kolik radostných očekávání a plánů bylo v uplynulých měsících a dnech spojeno s tímto děťátkem. Kéž by dítě splnilo všechny vaše tužby. Příroda vám svěřila tohoto tvorečka, abyste z něj vychovali opravdového a dobrého člověka. Vychovat dítě není snadný úkol. Dát dítěti všechno hmotné co potřebuje ke svému životu, připravit pro něho ty nejkrásnější hračky a dávat mu to nejlepší a nejdražší nestačí. Mnohem více je třeba dát dítěti lásku, trpělivost, porozumění a každodenní mateřskou péči.
Přeji vám novým občánkům a vám rodičům dny plné štěstí a radosti z nových přírůstků do rodiny.

Prosím rodiče, které budu postupně jmenovat, aby přišli sem k nám a podepsali se :

Manželé Martin a Lenka Kaldovi se synem ROMANEM , prosím

Pan Tomáš Kučera a paní Veronika Vojancová se synem MATĚJEM , prosím

Vážení rodiče:
Dovolte , abych na závěr ještě jednou poblahopřála k šťastnému příchodu vašeho dítěte na svět. Přeji vám aby vám vaše dítě přineslo co nejvíce radosti a štěstí.
Děkuji všem, kteří svou účastí a programem přispěli k důstojnému průběhu naší malé slavnosti.Naší slavnost končím slovy –

Chceš-li najít pravou kříšťálovou krásu,
nehledej ji nikde jinde ve světě-
stačí zadívat se při slunečním jasu
v modrotřpytné oči svého dítěte.

Na závěr fotografování :

Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.obeccernovice.cz

Registrujte se zde

24. 9. Jaromír

Zítra: Zlata

Víceúčelové hřiště - součást sportovně kulturního areálu.

Nabídka pronájmu hřiště na různé sporty - malá kopaná, volejbal, házená, košíková, tenis, nohejbal, bedbinton.

hřiště.JPG

 

Živý kalendář

Kolik nás kde žije??
Zadej příjmení a zjistíš kolik
takových příjmení kde žije.

http://www.kdejsme.cz/prijmeni/Fohl%20Fohlov%C3%A1/hustota/
kalendar_wikipedie.xls

Tradiční hody v Černovicích
Od 25. 9. 2020 11:46 celkem hlasů: 25

Návštěvnost stránek

257573